Aktuality‎ > ‎

Působení v Keni a Jižním Sudánu

přidáno: 2. 9. 2014 3:50, autor: Francis Novotný
Už jsme nějakou dobu daleko od sirotčince v Marimbě.

Dalším působištěm je konvent Karmelitánských sester v západní části Keni, v Tindinyo, poblíž Lake Victoria. Ke konventu patří základní škola která zároveň poskytuje ubytování pro několik dětí. Zde teď pracují Klára a Edita, vytváří zde program nejen pro děti co tu bydlí, ale zapojují i další děti z celé vesnice.

Francis je nyní v episkopální farnosti v Toritu, v Jižním Súdánu, kde se věnuje dětem z místního Father’s House sirotčince. K farnosti tu rovněž patří základní škola pro stovky dětí, podmínky jsou tu však podstatně horší a většina tříd má vyučování pouze s tabulí pod stromem. Jižní Súdán je stále zmítán nepokoji, proto je tu životní úroveň nízká, velká část lidí je tu bez vzdělání, škola tu není samozřejmnost pro každého, v některých místech ke vzdělání není přístup. A když už škola funguje, nemá dostatek kvalifikovaných učitelů, někdy tu učí lidi, co neumí psát.

Na všech místech ale poktáváme spoustu ochotných a milých lidí, kteří jsou veselí napříč podmínkám ve kterých žijí. Dává nám to poznat, že to co máme není samozřejmnost, máme za co Bohu děkovat a můžeme něco předat dál.
Comments