Vánoce v Keni

Oslavit vánoce keňským způsobem?
S Mojžíšem největší zážitek!

Hlásilo se to všude a po všech kostelích. Hned ráno vše začalo. Možná máte zahradu. A možná i větší jak Mojžíš. Ale když k vám přijde 224 děcek, bude určitě plná - a to asi nejvíce radostí, křikem a společenským vyžitím.

Tyto děti z okolí Gitugu, kousek od Nairobi, z rovníkové Afriky žijí nejčastěji v poměrně skromných poměrech, některé až na hranici přežití. Sodovka - to je pro ně událost maximálně jednou za rok. Velký dort? To většina z nich ještě v životě neviděla. Darem katolické univerzity v Nairobi jich bylo hned několik, aby se na každého alespoň kousek dostalo. Milá paní ze Singapuru dovezla hromadu drobných dárků a tak žádné dítě nezůstalo s prázdnýma rukama.

A vánoční kapr? Místní kultura velí uvařit vánoční kozu. 8 žen a 10 studentů na tom všem makali od rána, aby vše skončilo velkým úspěchem. Celá akce byla pozdvižení a nejvíce si ji určitě užily děti. Třeba i vám by se líbilo prožít vánoce v Keni uprostřed radosti a hluku dětí.podobným způsobem Mojžíš uspořádal ve vesnici Gitugu i oslavu Velikonoc 2016